Gadjo Concept
"Gadjo Dilo" Taşın Büyüsü Gadjo'nun Yaşam Rehberi
choose your day wear and live

2.12.2022

Kırmızı ve Yeşil: Yeni Başlangıçlara!2023 Güzelliklerle Gel!

Gadjo'nun yeni yıl için hazırladığı koleksiyonlar yılbaşı conseptinin renklerini taşıyor.  Tam da bu sırada akıllarda aynı soru: Yılbaşı yeşili ve kırmızısı nereden geliyor? 

Antik Dönem Kelt Kültürü, kış gün dönümü zamanlarında şans ve bereket getirdiğine inanılan Çoban Püskülü bitkisini  önemsiyordu. Bitki tanıdık geldi mİ?Şans ve bereket ilhamı ile Keltliler evlerin her köşesini kırmızı ve yeşil renklerle süslemeye başladılar. Kış Dönümü Bayramı ilhamını bu renklerden aldı. Doğanın parlayan herşeye neşesini kattığını biliriz. Gadjo'nu gezdiği yerlerde yeşil; her zaman ve kuvvetle hakimdir. Yine de ışığın ve neredeyse hiçbir sanayii nin olmadığı antik dönemde; biz diyelim sanayi devrimi başına kadar, kış mevsimlerinde parlayan bir renkti yeşil ve böylelikle her zaman karın içinde dikkati çekmeyi başarmıştır. 

Kırmızı ise, sanat tarihinin başından bu yana mağara duvarlarına çizilen renklerde görülebilir. Mağara duvarlarındaki el izleri, elin duvara yerleştirilmesi ve etrafına kırmızı boya püskürtülmesiyle yapılıyordu.

Artık gelenekselleşen renkler böylelikle kırmızı, yeşil ve beyaz olarak tasarım dünyasında yerini aldı.

Sevgiliye alkınan hediyelerde de kendini gösteren kırmızı, yeşil ile mevsime özel bir ton kazandı. 

ÖZEL BİR GÜN AKSESUARI OLARAK BİLEKLİK

İnsanoğlu tasarım evreni oluştuğundan bu yana özel günlerin peşinden koşmuş ve zamana bir iz bırakmaya çabalamıştır.  Eski insanlar doğum ve ölüm gibi özel günlerde birlikte yaşadıkları eşyalara her zaman değer verdiler. Kolye, takı gibi aksesuarlarla yaşayıp yeri geldiğinde birlikte gömüldüller. Hediyelerin ve herşeye rağmen neşenin kol gezdiği yeni yıl alışverişinde gözler ister istemez yeni yıl renklerini arıyor. Bileklik, kolye gibi bijuteri takı dünyasının vazgeçilmez aksesuarları için her yeni yılda  bu renkler bir  araya gelir.

GADJO'DAN ŞANS BİLEKLİKLERİ SERİSİ

El işi tüm takı sektöründe zahmetli ve özel bir  konu olmuştur. Gadjo bu yıl içinde de yine çok yer gezdi. Gördüklerini sizin için bir araya getirdi; murano cam mazlemeden tüm insanlığın ortak figürlerinden biri olan kalp ikonunu ekledi ve sabırla dizdi. 

Gadjo'nun adınıza özel şans bileklikleri adınızı kalbinizle titretir, mutluluk getirir. 
 Sevgiliye alınacak hediyelerden biri olarak tasarladığımız murano cam malzemeden kalpli şans bilekliği, tüm sevgililer için! Noel baba ve diğer yılbaşı ikonlarının bir araya geldiği başka bir tasarım da Gadjo Concept'in yılbaşı koleksiyonunda yerini aldı.Takı ve aksesuar dünyasında zevkler ne renkler tartışılmaz. Bazı bileklikler kalabalık ikonların bir araya gelmesiyle oluşurken sadelikten hoşlanan Gadjo severler de az değildir. Üç figürlü şans bilekliği yeni yıl hediyeleri arasında yerini aldı. El örgüsü makrome ile tasarlanan bilekliler çoklu kullanımda da bileğinize güzel bir detay verir.
YENİ YIL HEDİYESİNİN VAZGEÇİLMEZİ: YILBAŞI ÇORAPLARI

Kelt Kültürü'nün soğuk kışlarını artık yaşamıyor olsak da yeni yıl çorabı her zaman için harika bir hediye alternatifi  olmuştur. Sevdiklerinize ve sevgiliye alınacak en güzel hediyelerden biri olarak Gadjo Yılbaşı Ürünleri'nde yerini alan Yılbaşı Çorapları, noel baba ve yeni yıl desenleri, çeşitleri ile kargolanmaya hazır.